Dokumenty bemowskiego odcinka metra trafiły do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

2022-06-24 6:24
Metro
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Miasto czeka teraz na decyzję urzędników. Po odbiorach i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie - będzie można uruchomić kolejne dwie stacje. Kiedy można spodziewać się ich otwarcia?

Ostateczny termin oddania bemowskiego odcinka metra przypada na lipiec. jednak ratusz ma nadzieję, że pasażerowie skorzystają z nowych stacji podziemnej kolejki wcześniej. Konieczna do tego jest już tylko decyzja Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o pozwoleniu na użytkowanie. Dokumenty do jej uzyskania zostały już złożone przez ratusz w miniony wtorek (21.06).

W pełnej gotowości jest też Metro Warszawskie. Składy kursują już po nowych odcinkach i zatrzymują się na nowych stacjach Ulrychów i Bemowo. Na razie bez pasażerów, którzy wysiadają na stacji Księcia Janusza. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem. Puste składy jadą na Bemowo, gdzie zawracają na torach odstawczych i wracają po pasażerów na stację Księcia Janusza. Dyżurni mogą zapoznać się nowym rozkładem, natomiast maszyniści uczą się nowego odcinka.

Przypomnijmy, na styku Woli i Bemowa powstał najkrótszy - jak dotąd - odcinek drugiej linii stołecznego metra. Składa się z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej oraz Bemowo zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu.