Drogowcy remontują ulicę Walerego Sławka

2022-07-11 6:22
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To w Ursusie. Prace prowadzone są na odcinku od Wapowskiego do Dzieci Warszawy. Są jednymi z pierwszych realizowanych w ramach tegorocznego programu letnich frezowań.

Ulica Sławka zostanie odnowiona. Głównym punktem inwestycji jest remont nawierzchni. Ta obecnie w wielu miejscach jest pozapadana i mocno zniszczona. Asfalt przed laty został tam ułożony bezpośrednio na trylince. Konieczne jest więc nie tylko sfrezowanie dotychczasowej nawierzchni, ale również rozebranie znajdujących się pod spodem sześciokątnych płyt betonowych. W czasie prac podbudowa drogi zostanie wykonana od nowa i będzie zgodna z obowiązującymi standardami.

Drogowcy ułożą również nowe krawężniki. Uporządkują parking nieopodal północno-zachodniego narożnika ulic Sławka i Wapowskiego. Po stronie zachodniej wymienią chodnik tam, gdzie jesienią 2018 roku nie został wyremontowany. Zmiany obejmą też przejścia dla pieszych. To na wysokości Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Broniewskiego, zostanie przesunięte nieco w stronę południową. Dzięki temu pasy nie będą zlokalizowane na studzienkach kanalizacyjnych. Wszystkie zebry na remontowanym odcinku wyposażone zostaną w azyle z kostki. Tym samym poprawione będzie bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu, jakimi są piesi.

Ulica Walerego Sławka została całkowicie zamknięta dla ruchu na remontowanym odcinku. Wyjeżdżający z ulicy Poczty Gdańskiej muszą skręcić w prawo lub lewo w Dzieci Warszawy. Z tej ulicy zaś nie można skręcić w Sławka. Z kolei jadący ulicą Pużaka muszą skręcić w lewo w Wapowskiego. W trakcie robót budowlanych połączenie z ulicą Sławka straciły ulice Bohaterów Warszawy, Adamieckiego, Konińska i droga łącząca Sławka z Szancera. Objazd dla kierowców został wyznaczony ulicami: Dzieci Warszawy, Kościuszki i Sosnkowskiego. Remont ma potrwać do 31 sierpnia. Do października zaś prace będą toczyły się na chodnikach. W związku linie autobusowe: 129, 177, 187, 191, 401, 517, N35 i N85 zostały skierowane na trasy objazdowe.