Drogowcy w końcu znaleźli wykonawcę projektu przebudowy ulicy Chodeckiej

2023-02-14 10:58
Rondo
Autor: brak danych

Chodzi o odcinek Balkonowa-Matki Teresy z Kalkuty. Ma tam powstać stałe rondo. Pojawią się też nowe miejsca parkingowe.

W kolejnym przetargu wystartowały trzy firmy. Wygrał Azet Spółka z o.o. i teraz przygotuje dokumentację projektową za ponad 343 tysiące złotych. Ulica Chodecka, wraz z otwarciem nowych stacji II linii metra, ma być dopełnieniem metamorfozy ulicy Kondratowicza. Remont Chodeckiej na odcinku między Wyszogrodzką a Kondratowicza, rozpoczął się w pierwszej połowie czerwca. Do dyspozycji mieszkańców jest zupełnie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz droga dla rowerów. W ramach prac powstały też dodatkowe miejsca parkingowe.

Po zakończeniu tych prac drogowcy chcę przejść do jej kolejnego fragmentu – od Balkonowej do Matki Teresy z Kalkuty. Na skrzyżowaniem ulicy Chodeckiej i Matki Teresy z Kalkuty tymczasowe rondo - zamieni się w stałe. Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą. Po tym etapie będzie miał 16 miesięcy na przygotowanie projektu.

Zmieni się geometria wlotu Chodeckiej na odcinku od okrągłego skrzyżowania do Żuromińskiej. Chodecka zyska między innymi wydzielone pasy do skrętu w lewo w ulice Żuromińską i Balkonową oraz wydzielony skręt w prawo w Matki Teresy z Kalkuty. Przybędzie też równoległych do ulicy miejsc parkingowych. Po zachodniej stronie ulicy pojawi się zaś szpaler drzew.