Drogowcy w najbliższy weekend zaczynają ważne prace

2024-04-12 9:40
Roboty drogowe
Autor: fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Będą na Woli i Pradze Południe. To wiąże się z utrudnieniami dla kierowców. Zaplanowane są objazdy także dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Od dziś (12.04) drogowcy będą układali asfalt na ulicach Ciołka i Brożka. Fragmenty obu ulic będą wyłączane z ruchu. Pierwsze prace będą na 90-metrowym odcinku ulicy Ciołka, od skrzyżowana z Brożka (wraz ze skrzyżowaniem) w kierunku Kleckiej, do progu zwalniającego. Nie będzie się dało tamtędy przejechać od dziś (12.04) od godziny 22:00 do poniedziałku (15.04) do godziny 5:00. Objazd wyznaczono ulicami: Newelską, Księcia Janusza, Ożarowską i Deotymy. Do Obozowej będzie dojazd ulicą Księcia Janusza. W związku z objazdami na skrzyżowaniu Brożka i Księcia Janusza zmieni się organizacja pierwszeństwa przejazdu – ulica Brożka będzie podporządkowana.

Pasażerowie linii autobusowej 184, zamiast ulicą Ciołka, pojadą przez Deotymy, zaś podróżujący 197 przez Księcia Janusza. Autobusy linii 201 skończą i zaczną trasę na innym przystanku przy stacji metra (przy ul. Górczewskiej) i wrócą również przez Księcia Janusza. Zawieszone będą przystanki: Metro Księcia Janusza 05 i 06, Dalibora 03 oraz Brożka 01 i 02. Za ostatnie dwa przystanki, zastępcze zostaną zlokalizowane na ulicy Księcia Janusza, przy skrzyżowaniu z Brożka.

Z kolei w sobotę (13.04) o godzinie 6:00 rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Dzielnej. Ma potrwać do niedzieli (14.04) do godziny 21:00. Kierowcy nie przejadą ulicą Dzielną od Smoczej do Bellottiego. Także skrzyżowanie z tą ostatnią zostanie zamknięte. Na całym odcinku obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, także na wyznaczonych miejscach parkingowych. Objazd wyznaczono ulicami: Nowolipie, Żytnia, Okopowa i Anielewicza. W sobotę i niedzielę autobusy 107 w kierunku Esperanto ominą utrudnienia ulicą Smoczą i Anielewicza. Należy także pamiętać, że ta linia w obu kierunkach kursuje trasą zmienioną w związku z budową tramwaju do Wilanowa.

Drogowcy wracają też na ulicę Grochowską na Pradze-Południe. Od dziś (12.04) od 22:00, do poniedziałku (15.04) do 4:00 mają naprawić prawy pas w stronę ulicy Marsa, pomiędzy ulicami Komorską a Podolską. Ulica zostanie zwężona. Ulica Tarnowiecka straci połączenie z Grochowską. Podczas prac kierowcy dojadą tylko od strony Łukowskiej – od Pustelnickiej w obu kierunkach. Skrzyżowania z pozostałymi ulicami na tym odcinku będą przejezdne. Na całym odcinku będzie obowiązywał zakaz parkowania, także w zatokach.