Drogowcy wymienią asfalt na Ludnej

2021-10-01 8:17
Asfaltowanie ulicy Ludnej
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To oznacza weekendowe utrudnienia w ruchu. Będą spore. Sprawdziliśmy, jak będzie wyglądała organizacja ruchu.

Już jesienią ubiegłego roku ulica Ludna przeszła lifting i została zwężona. Samochody przestały parkować na chodnikach - a miejsca pojawiły się wzdłuż ulicy. Teraz czas na wymianę asfaltu. Prace rozpoczną się jeszcze dziś (1.10) wieczorem i potrwają do 4:00 rano w poniedziałek (4.10). To oznacza utrudnienia dla kierowców. Wjazd w ulicę Ludną zostanie zamknięty – już od skrzyżowania z Kruczkowskiego, Książęcą i Rozbrat. Zakazy te nie będą dotyczyły pojazdów budowy, karetek oraz kierowców chcących dojechać do ulicy Orłowicza.

Na Wisłostradzie w stronę Wilanowa - wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas. Kierowcy nie będą także mogli skorzystać z łącznika pomiędzy jezdniami Wisłostrady w kierunku Ludnej. Dojazd do szpitala imienia Orłowskiego zapewniony będzie ulicami Wilanowską i Czerniakowską.

Objazd remontowanego poprowadzi przez Nowy Świat i Aleje Jerozolimskie do Wisłostrady. W związku z pracami trasy zmienią trzy linie autobusowe: 118, 127 i 166. Dla autobusów linii 118 i 127 – w kierunku północnym – od ulicy Książęcej będzie obowiązywała trasa biegnąca ulicami Kruczkowskiego i Tamka. W przeciwnym kierunku, od Dobrej, pojadą ulicami Zajęczą, Topiel i Kruczkowskiego. Autobusy linii 166 od pl. Trzech Krzyży pojadą prosto do Alej Jerozolimskich, którymi dotrą do mostu Poniatowskiego Zawieszone zostaną przystanki: „Czerniakowska 01”, „Solec 01”, „Solec 02”, „al. 3 Maja 01”, „al. 3 Maja 02” oraz „Jaracza 01” i „Jaracza 02”.