Drzewa, krzewy i kwiaty wokół nowych stacji metra

2021-11-22 8:45
Drzewa
Autor: zdj. ilustracyjne/Wikipedia

Trwają nasadzenia w okolicach stacji Bemowo i Ulrychów. To dlatego, że trwa zagospodarowywanie terenu nad wybudowanymi tunelami podziemnej kolejki. Gdzie i jakie rośliny zobaczymy?

W sumie będą: 333 drzewa, 23 tysiące krzewów i 1,6 tysiąca bylin. Na teren przy stacji Bemowo przyjechały brzozy i platany. Wcześniej dostarczono: klony pospolite, jawory, lipy i świdośliwy. A klony pojawiły się już między innymi przy ulicach Kossutha oraz Górczewskiej. Drzewa po kontroli - są przenoszone na plac, a następnie w miejsca, gdzie będą docelowo sadzone. Za około tydzień dołączy do nich sześć lip holenderskich, 11 grabów pospolitych i 20 dębów czerwonych.

Większość drzew będzie rosła przy stacji Bemowo. Pozostałe znajdą swoje miejsce przy wentylatorni i w okolicach komory demontażowej. Platany utworzą szpaler drzew przy Górczewskiej i będą uzupełnieniem dla innych platanów, które rosną już na ulicach Bemowa. Z kolei dęby czerwone będą sadzone głównie na skrzyżowaniu Górczewskiej z Powstańców Śląskich, a graby przy bemowskim ratuszu. Większość nowych drzew zostanie posadzonych jeszcze w tym roku, pojedyncze sztuki pojawią się wiosną. Oprócz drzew przy obu stacjach sadzone będą krzewy - będzie ich ponad 20 tysięcy. To między innymi: tawuła japońska, śnieguliczka Chenaulta, lilak Meyera i róża pomarszczona. Zieleń uzupełnią też rabaty bylinowe: jeżówki, kocimiętki, perowskie, dąbrówki, a z traw ozdobnych - miskanty oraz wydmuchrzyce. Pojawią się także cisy, bluszcz i mahonia.