Duże utrudnienia w Wieliszewie

2022-07-04 8:29
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Droga krajowa numer 61 od dziś będzie zamknięta. To na wysokości wiaduktu kolejowego. Wszystko przez rozbudowę trasy.

Wykonawca rozpoczął pierwszy etap prac na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o rozbudowę drogi krajowej numer 61 na odcinku Legionowo – Zegrze. Wiadukt kolejowy zostanie rozebrany, a w jego miejsce pojawi się nowy obiekt. Dlatego od dziś (4.07) do środy (6.07) zamknięta będzie droga w rejonie prac. Kierowcy nie przejadą DK61 pomiędzy rondem w Zegrzu, a ulicą Wczasową w Michałowie–Reginowie.

W czasie zamknięcia drogi wykonawca zdemontuje konstrukcję wiaduktu kolejowego oraz rozbierze przyczółki. Z kolei od czwartku (7.07) do środ (13.07) do godziny 22:00 ruch będzie odbywał się wahadłowo po istniejącej jezdni. Prowadzone roboty będą miały też wpływ na funkcjonowanie transportu kolejowego. Od 1 lipca do 31 października zamknięty będzie tor pomiędzy Wieliszewem, a Radzyminem wraz z wyłączeniem napięcia sieci trakcyjnej. Przewoźnicy kolejowi zapewnią komunikację zastępczą.

Dla kierowców podstawowy objazd będzie odbywał się przez Wieliszew - ulice: Nowodworską i Modlińską. Zalecany objazd dla pojazdów poniżej 3,5 tony: z Legionowa ulicą Strużańską (DW632) do Rembelszczyzny - ulicy Jana Kazimierza (DW633), następnie w Nieporęcie: ulicą Zegrzyńską (DW631). Natomiast dla pojazdów poniżej 20 tot: z Legionowa ulicą Strużańską (DW632) do Marek alei Piłsudskiego (DW629), następnie ulicą Zegrzyńską (DW631).

W ramach umowy wykonawca rozbuduje 4,5 kilometra istniejącej drogi krajowej nr 61 do dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.