Dzień dziś wesoły

2022-01-03 7:25
Mapa Orszaku Trzech Króli 2022
Autor: Fundacja Orszak Trzech Króli

Pod takim hasłem w czwartek (6.01) ulicami Warszawy przejdzie Orszak Trzech Króli. Będzie nieco skromniejszy z racji pandemii. Sprawdziliśmy jego program.

Orszak Trzech Króli w stolicy zostanie poprzedzony powitaniem monarchów na Placu Zamkowym, tańcem Smoka i tańcem Aniołów. Potem - o 12:00 - będzie Anioł Pański, który poprowadzi kardynał Kazimierz Nycz. Przy śpiewie kolędy „Mędrcy świata”, trzej królowie dosiądą wielbłądów. Będą przemierzać Krakowskie Przedmieście, by dotrzeć do stajenki na Placu Piłsudskiego, gdzie nastąpi uroczysty moment Pokłonu Trzech Króli.

Na czele Orszaku wyruszy Gwiazda, a za nią grupa małych pastuszków. Królom w drodze mają towarzyszyć rycerze i dwórki - wcieli się w nich młodzież z warszawskich szkół. Orszak zakończy się wspólnym polonezem do melodii kolędy „Bóg się rodzi”. Tegoroczny orszak będzie można śledzić także w internecie na stronie orszak.org

Można także będzie wybrać się na Warszawski Spacer Orszakowy, czyli Grę Miejską polegającą na rozwiązaniu zadań w krzyżówce na podstawie plansz informacyjnych rozstawionych na trasie warszawskiego orszaku. Dziesięć plansz przybliży Ewangelię oraz ciekawostki historyczne związane z tematyką Bożego Narodzenia. Kartę do gry oraz mapę można samemu wydrukować lub otrzymać na miejscu 6 stycznia w godzinach 11:00-14:00. Każdy, kto poprawnie odgadnie hasło krzyżówki, otrzyma od Fundacji Orszak Trzech Króli drobny upominek.