Zbliża się Dzień Otwarty Notariatu

2021-11-24 6:25
Dzień Otwarty Notariatu 2021
Autor: Dzień Otwarty Notariatu

To już w najbliższą sobotę (27.11). Porady będą udzielane telefonicznie i przez internet. To ogólnopolska akcja, z której mogą skorzystać także mieszkańcy Warszawy.

Akcja ma edukować społeczeństwo na temat prawa i kompetencji notariuszy. To także okazja by poznać rodzaje umów i czynności notarialnych, które są odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów. Porady w tych sprawach udzielane będą bezpłatnie w najbliższą sobotę (27.11) w godzinach 10:00-16:00. Zaangażowanych w akcję będzie ponad 300 notariuszy w Krajowej Radzie Notarialnej i w 11 izbach notarialnych. Porady będą udzielane telefoniczne oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych na chatach oraz za pośrednictwem streamingu. Temat tegorocznej edycji brzmi „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o swój majątek. Bo warto zaufać profesjonaliście”.

Najczęściej zadawane pytania dotyczą niezmiennie szeroko pojętych spraw majątkowych, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie jednak liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. W czasie Dnia Otwartego Notariatu notariuszom towarzyszyć będą eksperci z Biura Rzecznika Finansowego, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu finansów osobistych i ubezpieczeń. Nowością podczas tegorocznej edycji będzie dyżur ekspertów Wydziału Pozasądowego Rozwiązywania Sporów Rzecznika Finansowego, którzy przedstawią zalety i możliwości polubownych rozstrzygnięć w sporach z instytucjami finansowymi.