Dziś otwarte zostaną miejskie baseny pod gołym niebem

2024-05-29 6:23
Basen, zdjęcie ilustracyjne
Autor: pl.freeimages.com Basen, zdjęcie ilustracyjne

Chodzi o te w dwóch warszawskich ośrodkach Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. To: Inflancka i Park Wodny Moczydło. Zapowiedział to stołeczny ratusz.

Park Wodny Moczydło na Woli, przy Górczewskiej 69/73, to basen rekreacyjny z wodnym placem zabaw. Są tam: trzy zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią, wodny plan zabaw, sztuczna rzeka, kurtyny wodne, 50-metrowy basen, brodzik i wiele innych atrakcji. W tym roku w Parku Wodnym Moczydło dostępne są także depozyt, wypożyczalnia leżaków, przebieralnie, prysznice i stojaki rowerowe oraz strefa gastronomiczna z food truckami. Park jest otwarty w sezonie letnim codziennie, w godzinach 9-19.

Na basenach letnich w Ośrodku Inflancka oprócz 50-metrowej zjeżdżalni i trzech brodzików, także pojawią się nowe atrakcje. W tym roku dostępne są: letnie pawilony, depozyt, wypożyczalnia leżaków, przebieralnie, prysznice oraz taras widokowy oraz strefa gastronomiczna. Ośrodek Inflancka jest przy Inflanckiej 8. Pływalnia letnia otwarta będzie codziennie w godzinach 10-20 w maju, czerwcu i lipcu, a także 10-19 w sierpniu.

Wstęp do obu parków jest płatny. Bilety można także kupić przez internet za pośrednictwem strony Aktywnej Warszawy. Dla posiadaczy Kart Warszawiaka i Młodego Warszawiaka są zniżki.