Dziś również utrudnienia na stołecznych ulicach

2023-02-22 7:43
Zakaz wjazdu
Autor: Pixabay

To drugi dzień wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce. Do Warszawy przyjechali też przedstawiciele państw tak zwanej Bukaresztańskiej Dziewiątki. Kierowcy muszą uważać na znaki o polecenia policji.

W czasie przejazdu kolumn pojazdów z przedstawicielami gości policja będzie czasowo wstrzymywać ruch na wybranych ulicach Śródmieścia. Ograniczenia mogą zostać wprowadzone również w ruchu pieszych i rowerzystów. Wciąż wyłączone z parkowania będą ulice: Emilii Plater, Śliska, Sosnowa, Sienna, Nowogrodzka, Plac Zamkowy, Senatorska, Podwale, Kapitulna, Bugaj, Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Grodzka i Nowy Zjazd. Do tego nadal nie będzie można skorzystać z parkingu pod mostem Śląsko-Dąbrowskim oraz parkingów Zarządu Terenów Publicznych przy alei 3 maja i Wybrzeżu Gdańskim.

Kierowcy powinni spodziewać się wyłączeń w ruchu również na ulicach: Żwirki i Wigury, Raszyńskiej, Alejach Jerozolimskich i moście Józefa Poniatowskiego, Emilii Plater, Marszałkowskiej, Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu oraz Wisłostradzie od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego. Do końca dnia, z ruchu wyłączony zostanie także pas dla rowerów na Emilii Plater, na odcinku od Świętokrzyskiej do Złotej.

W miarę zamykania przez policję dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy komunikacji publicznej będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ulicami, ich trasy mogą być także skracane. Z tego powodu kilka linii autobusowych zmieni trasy, tak, aby nie jechały w te rejony miasta, gdzie spodziewane są największe zmiany w ruchu drogowym. Nadal linia 521 kursować będzie tylko na trasie Falenica - Wiatraczna, a linia 518 tylko między Nowodworami a Metrem Marymont. Autobusy linii 178 – dojadą z Ursusa tylko do stacji metra Rondo Daszyńskiego. Natomiast 117 i 507 wciąż nie będą przejeżdżały przez Wisłę - z ronda Waszyngtona zostaną skierowane do stacji metra Stadion Narodowy.