Gdzie i kiedy na Mszę Świętą i procesję?

2021-10-29 9:57
Cmentarz Powązkowski
Autor: fot. Archidiecezja Warszawska

Archidiecezja warszawska zaplanowała nabożeństwa z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Odprawią je metropolita warszawski oraz biskupi pomocniczy. Sprawdziliśmy daty i godziny.

1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych - Mszy Świętej na Powązkach będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.To w kościele Świętego Karola Boromeusza o 12:30, a po niej metropolita warszawski poprowadzi na Cmentarzu Powązkowskim procesję z modlitwami za zmarłych. Z kolei o 11:30 w kościele Świętego Ignacego z Loyoli Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego i procesją na Cmentarz Północny na Wólce Węglowej z modlitwą za zmarłych. Biskup Rafał Markowski odprawi natomiast Mszę Świętą w kościele Świętego Grzegorza Wielkiego o godzinie 13:00, a po niej poprowadzi procesję żałobną na Cmentarzu Wolskim. O tej samej porze rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Michała Janochy w kościele Świętej Marii Magdaleny na Wawrzyszewie. Po niej także procesja na pobliski cmentarz.

W Dzień Zaduszny zaś, czyli 2 listopada - będzie można przez cały dzień modlić się w kryptach Archikatedry Warszawskiej. O 18:00 kardynał Kazimierz Nycz poprowadzi procesję żałobną z modlitwą za zmarłych arcybiskupów warszawskich, a po niej - o 19:00 - będzie Msza Święta z "Reqiuem" Mozarta w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.