IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie

2017-05-05 10:49
IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie
Autor: materiały prasowe

Trwają Warszawskie Dni Kawaleryjskie, które po raz czwarty organizuje Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego.

Obchody IV Warszawskich Dni Kawaleryjskich w piątek (05.05) od godz. 10.00 odbędą się na hipodromie w Starej Miłosnej. Wieczorem o godz. 19.30 w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczysta Gala IV Warszawskich Dni Kawaleryjskich wraz z II ceremonią wręczenia nagród im. gen. bryg. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. W Amfiteatrze Łazienek Królewskich o godz. 21.00 w ramach letniego kina, wyświetlony będzie film z 1934 pt: Śluby Ułańskie w reż. Mieczysława Krawicza.

W sobotę (06.05) od godz. 9.00 na hipodromie w Łazienkach rozpocznie się cała moc atrakcji kawaleryjskich. Odbędą się zawody jeździeckie, wykłady historyczne, pokazy musztry 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. O godz. 18.30 rozpocznie się uroczysty apel wraz z ceremonią wręczenia sztandaru dla 1 Batalionu Zmechanizowanego Szwoleżerów Mazowieckich oraz złożenie kwiatów przed popiersiem płk. Jana Kozietulskiego. Sobotnie obchody zakończy o godz. 20.30 uroczysty capstrzyk wraz z apelem poległych, który odbędzie się na dziedzińcu klasztoru OO. Bernardynów przy ul.Czerniakowskiej. IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie potrwają do niedzieli (07.05). O godz. 8.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w intencji poległych, pomordowanych i żołnierzy 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Następnie ostatni dzień obchodów dni kawaleryjskich, zakończą od godz. 13.00 zawody kawaleryjskie na hipodromie w Łazienkach Królewskich.

Na IV Warszawskie Dni Kawaleryjskie zaprasza Rotmistrz Kawalerii Ochotniczej Piotr Szakacz.