Jakie zmiany szykują się na Białołęce i Targówku?

2022-03-25 8:46
Metro
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Zarząd Transportu Miejskiego zaprezentował kolejny projekt reorganizacji komunikacji miejskiej. To w związku z uruchomieniem nowych stacji metra na Targówku. Sprawdziliśmy propozycje urzędników.

Na prawym brzegu Wisły do użytku w tym roku mają zostać oddane stacje: Zacisze, Kondratowicza i Bródno. W związku z tym podobnie jak na Bemowie, Woli i w Ursusie przygotowani projekt zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Przede wszystkim zmienią się trasy autobusów. Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie online z mieszkańcami. Tym razem północno-wschodniej części Warszawy.

Linia 104 ma zostać skrócona od pętli Echa Leśne do stacji metra Bródno. Linia 112 dojedzie od strony CH Marki tylko do pętli Nowe Bemowo, a 118 pojedzie trasą Metro Politechnika - Mariensztat. Linia 120 pojedzie dotychczasową trasą: ulicami Malborską i Kondratowicza oraz Głębocką. Autobusy 126 mają pojechać do pętli Tarchomin i przejąć część trasy linii 314. 

Autobusy 132 zostaną połączone w jedną linię z E-9. Pojadą ulicą Głębocką na trasie Os.Derby - Metro Marymont. Linia 134 pojedzie z Olesina (w skróconych kursach z Mańki-Wojdy) do Metra Bródno. Linia 156 ma zostać skierowana do pętli Zacisze-Wilno zamiast do Dworca Wschodniego. Autobusy 176 dojadą z Choszczówki tylko do stacji metra Bródno, z kolei linie 199 i 24r zamiast do Metra Trocka dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie.

Linia 204 będzie kursowała na trasie Zaułek-Szkoła - Metro Bródno. Będzie kursowała częściej i z dłuższymi autobusami. Linia 233 zastąpi 333 i będzie całotygodniowa. Do tego dojedzie aż do pętli Tarchomin przejmując część trasy linii 126. Linia 240 nie dojedzie już do pętli Żerań FSO, a tylko do stacji metra Kondratowicza, do tej samej pętli dojedzie też linia 256. Linia 262 pojedzie trasą Metro Trocka - Lewinów. Linia 314 ma zostać skrócona do trasy Olesin - Żerań Wschodni. Nowa linia 356 ma pojechać z kolei od Metra Trocka do Dworca Wschodniego, a 527 dojedzie z pętli Grodzisk do stacji metra Kondratowicza.

To na razie dyskutowane z mieszkańcami projekty. Swoje zdanie można będzie wyrażać na spotkaniach w dzielnicach oraz mailowo. Szczegóły i terminy są na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.