Jeden dobiega końca, przygotowują drugi

2021-10-12 8:25
Warszawa
Autor: Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Mowa o programie rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy. Prace nad nim właśnie się rozpoczęły. Wypowiedzą się także mieszkańcy.

Na samym początku wybrany zostanie sam obszar, który ma podlegać rewitalizacji. Pomoże w tym diagnoza, która prezentuje obszary najbardziej zdegradowane i najpilniej wymagające interwencji. To tereny, których mieszkańcy częściej borykają się z różnymi problemami społecznymi. To przede wszystkim dzielnice prawobrzeżnej Warszawy są w najtrudniejszym położeniu. Rozpoczynają się więc konsultacje społeczne. W kolejnych krokach Warszawa wspólnie z mieszkańcami zdecyduje o szczegółach programu.

W ramach kończącego się Zintegrowanego Programu Rewitalizacji od roku 2015 udało się poprawić komfort życia wielu mieszkańców prawobrzeżnych dzielnic. Między innymi na Pradze-Północ. To podłączanie miejskich lokali do centralnego ogrzewania, kompleksowa modernizacja mieszkań komunalnych i instytucji publicznych (Teatr Baj, Centrum Przedsiębiorczości Targowa i Pałacyk Konopackiego).