Jest szansa na ocalenie Osiedla Jazdów

2021-11-30 8:36
Warszawa
Autor: Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Warszawa zgłosi jego rewitalizację do konkursu Komisji Europejskiej. Dzięki temu miasto może otrzymać dofinansowanie do prac. Prace na Jazdowie są konieczne.

„Nowy europejski Bauhaus” - tak brzmi tytuł konkursu, który ogłosiła Komisja Europejska. Warszawa zgłosi do niego projekt dotyczący Osiedla Jazdów. Ratusz ma sporo pomysłów na to, jak wzbogacić to miejsce, sprawić, by pracowało dla warszawianek i warszawiaków, ale też przynosiło korzyści całej Warszawie.Prace nad zgłoszeniem konkursowym prowadzi zespół ekspertów. W jego wchodzą przedstawiciele ogólnomiejskich biur, Urzędu Dzielnicy Śródmieście, ZGN Śródmieście oraz strony społecznej reprezentowanej przez Partnerstwo Otwarty Jazdów.

Jeśli Warszawa zdobędzie środki w ramach „Nowego europejskiego Bauhausu”, rewitalizacja ruszy w pierwszych miesiącach projektu. Sześć domków fińskich przejdzie gruntowny remont. Z kolei całe osiedle zostanie objęte modernizacją instalacji elektrycznej oraz kanalizacji. Warszawa unowocześni też system cieplny osiedla. Zmodernizowane przestrzenie mają stać się laboratorium innowacji. Posłużą do testowania nowych modeli zarządzania miastem, realizacji nowatorskich pilotaży w zakresie miejskiej zieleni, kultury, czy partycypacji społecznej. Osiedle ma też przyciągać młode talenty i zapewniać im pole do działania.