Jeszcze tylko do końca listopada mozna kupować bilety WTP przez stronę internetową

2022-11-18 6:29
Bilety WTP
Autor: Urząd Miasta Warszawa

Chodzi o te długookresowe, które można było potem wgrać na kartę miejską w automacie. Od grudnia zakup takiego biletu elektronicznego będzie możliwy jedynie w aplikacji mobiWAWA. Nadal będzie można też tradycyjnie doładowywać karty miejskie w biletomatach.

Środa, 30 listopada będzie ostatnim dniem, kiedy będzie można kupić bilet długookresowy na stronie internetowej wtp.waw.pl. Narzędzie to pozwala na zakup biletów 30- i 90-dniowych oraz Biletów Seniora, a następnie jego aktywację w jednym z urządzeń między innymi: w biletomatach i Punktach Obsługi Pasażerów. Bilety nabyte w ten sposób będzie można aktywować do 28 lutego 2023 roku.

Wygodną alternatywę dla tego sposobu dystrybucji biletów ma stanowić aplikacja na smartfony mobiWAWA. Jest dostępna od wakacji tego roku. Jej użytkownicy mogą kupować bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka i warszawianki. Aplikację można pobrać na portalu mojaWARSZAWA, stronie internetowej WTP lub bezpośrednio w sklepach App Store i Google Play. W następnym kroku trzeba zarejestrować konto użytkownika i zalogować się na nie. Bilety kupione w aplikacji można za jej pośrednictwem aktywować, przedłużać oraz zawieszać i odwieszać. Umożliwiają także otwieranie bramek metra.