Jutro rozpocznie się konserwacja schodów ruchomych na stacji Warszawa Gdańska

2023-02-23 8:47
Warszawa Gdańska
Autor: Marta Komorowska

Prace potrwają przez cały weekend. Będą prowadzone w godzinach wieczorno-nocnych. Wszystko po to, by ograniczyć utrudnienia dla pasażerów.

Aby ograniczyć zmiany w dostępie do peronów, prace będą wykonywane między 22:00 a 6:00 podczas weekendu, kiedy ruch pociągów i pasażerów na stacji jest mniejszy. W ciągu jednego nocnego cyklu, roboty będą wykonywane przy jednym ciągu schodów. Wszystkie prace będą wykonane w ciągu trzech nocy - informują PKP Polskie Linie Kolejowe. W trakcie prac konserwacyjnych możliwe będzie częściowe korzystanie ze schodów ruchomych do peronu. Dostępne będą kładki po zachodniej i wschodniej stronie stacji.

PKP PLK zaznaczyły, że serwis schodów ruchomych został zaplanowany przed marcową korektą rozkładu jazdy, po której na stacji Warszawa Gdańska zatrzyma się więcej niż dotychczas pociągów. Kolejarze cały czas modernizują Warszawę Gdańską. W zeszłym roku na stacji zainstalowany został nowy system informacji pasażerskiej. Wymienione zostały wyświetlacze na peronach i w przejściu podziemnym oraz głośniki. W ramach przeprowadzonych wcześniej inwestycji wybudowane zostały dwie kładki z windami i peron numer 4.