Jutro ruszą ostatnie prace na ulicy Gagarina

2024-04-11 10:27
Zmiany na Gagarina
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Budowa kolektora i trasy tramwajowej dobiega tam już końca. Jutro (12.04) wieczorem rozpoczną się ostatnie prace asfaltowe na jezdni w kierunku Czerniakowskiej. Będą utrudnienia.

Ostatnie prace na ulicy Gagarina będą podzielone na kilka etapów. Drogowcy zaczną od jezdni prowadzącej w kierunku ulicy Czerniakowskiej. Jutro (12.04) około godziny 22:00 zamkną ją pomiędzy Sielecką a Czerniakowską. Kierowcy będą jeździli drugą jezdnią w obu kierunkach. Ulice Sielecka, Iwicka i Czerska po południowej stronie) stracą połączenie z Gagarina. Dojechać do nich można będzie od strony Chełmskiej. Przy skrzyżowaniu z Gagarina zamknięta będzie także jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na drugą nitkę. Kierowcy pojadą prosto po dwóch pasach w każdą stronę. Z jednego z nich skręcą w prawo, a do skrętu w lewo będą mieli dodatkowy pas. Wyjazd z alei Polski Walczącej będzie węższy o jeden pas, ale utrzymane zostaną wszystkie relacje. Nie będzie natomiast skrętu w lewo z Gagarina w Czerniakowską w stronę Trasy Łazienkowskiej.

Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte. Prace potrwają do poniedziałku (15.04) do godziny 4:00. Prace drogowców będą miały jednak wpływ na kursowanie autobusów. W weekend (12-15.04) autobusy linii 107, jadące w kierunku pętli Esperanto, wrócą na trasę podstawową, czyli z ulicy Bobrowieckiej skręcą w prawo w Chełmską, a następnie w lewo w Czerniakowską. Z kolei autobusy linii 119, jadące z Wiśniowej Góry na Mokotów, skręcą z alei Becka w prawo w aleję Polski Walczącej i północną jezdnią Gagarina dojadą do Belwederskiej (wracać będą przez Spacerową).

W poniedziałek (15.04) zaś około godziny 4:00 drogowcy przeniosą się na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej. Całkowicie zamknięta będzie południowa jezdnia Gagarina, czyli ta, którą kierowcy jeżdżą zazwyczaj w kierunku Czerniakowskiej. Ulice Nabielaka, Górska i Stępińska będą miały wyjazd tylko na Chełmską. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do piątku, 19 kwietnia, do godziny 22:00. W kolejny weekend rozpoczną się prace na drugiej jezdni Gagarina.