Już ponad 400 mandatów dla kierowców na Placu Pięciu Rogów

2022-08-22 9:00
Straż Miejska
Autor: zdj. ilustracyjne

Tyle wystawiła Straż Miejska od otwarcia tego miejsca. Od 5 lipca jest to miejsce niedostępne dla samochodów. Wyjątkiem są auta ze specjalnymi identyfikatorami, które wydaje Zarząd Dróg Miejskich.

Pilnują tego kamery, których zadaniem jest skanowanie tablic rejestracyjnych wjeżdżających na plac samochodów. Po porównaniu z rejestracjami posiadaczy identyfikatorów, zdjęcia aut, które nie są uprawnione do wjazdu, zostaną przesłane do policji. Na miejscu jest też patrol Straży Miejskiej, który upomina niefrasobliwych kierowców. Przez pierwszy miesiąc, strażnicy wystawili 304 mandaty gotówkowe, 137 kredytowanych, wydano 3 ostrzeżenia, 23 polecenia, 315 pouczeń, w 300 przypadkach zwrócono uwagę, a w 8 przypadkach wystawiono wniosek o ukaranie do sądu.

Średnio kamery rejestrują około 500 pojazdów dziennie przejeżdżających przez plac Pięciu Rogów. Na razie Zarząd Dróg Miejskich nie wysłał jeszcze żadnego zawiadomienia do służb. Przed przebudową przez to miejsce przejeżdżało kilkadziesiąt tysięcy aut dziennie.