Kierowcy dostają już mandaty za wjazd na Plac Pięciu Rogów

2022-07-15 7:59
Straż Miejska
Autor: zdj. ilustracyjne

Tylko do środy stołeczna straż miejska wystawiła ich 129. Są też dwa wnioski do sądu o ukaranie. Poinformowała o tym komendant tej formacji - Magdalena Ejsmont.

Na przebudowany Plac Pięciu Rogów mogą wjechać teraz tylko auta ze specjalnymi identyfikatorami NC. Pilnują tego kamery, które skanują tablice rejestracyjne wjeżdżających na plac samochodów. Po porównaniu z rejestracjami posiadaczy identyfikatorów, zdjęcia aut, które nie są uprawnione do wjazdu, zostaną przesłane do policji. Identyfikatory uprawniające do wjazdu przysługują osobom, które mają miejsce postojowe.

Identyfikatory - według Zarządu Dróg Miejskich - wydawana są "od ręki". Strefa działania identyfikatora obejmuje ulice: Szpitalną (na odcinku Przeskok – Chmielna: posesje po stronie nieparzystej od początku do numeru 5 włącznie oraz po stronie parzystej od początku do numeru 6 włącznie), Chmielną (na odcinku Bracka – Nowy Świat: posesje po stronie nieparzystej od początku do numeru 15 włącznie oraz po stronie parzystej od początku do numeru 20 włącznie) i Bracką (na odcinku Chmielna – Krucza: posesje o numerach 22 i 25).