Kolejarze znów nadwyrężą cierpliwość pasażerów

2023-02-09 8:26
Pociąg Kolei Mazowieckich
Autor: Robert Klonowski/Eurozet

Przygotowali kolejne utrudnienia. Mają potrwać blisko miesiąc. Tym razem na trasie między Rembertowem a Sulejówkiem-Miłosną.

Zmiany zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku (13.02) Ruch pomiędzy stacjami odbywać się będzie po jednym torze. Utrudnienia spowodowane są kolejnym etapem budowy tunelu drogowego w Sulejówku. Dotkną pasażerów korzystających z ;linii S2 Szybkiej Kolei Miejskiej oraz linii R2 Kolei Mazowieckich. Pociągi SKM w ogóle nie pojadą tą trasą, natomiast część połączeń KM zostanie odwołanych. Z dotychczasowych 104 pociągów na trasie Mińsk Mazowiecki – Warszawa będą kursować 73. W relacji Mińsk Mazowiecki – Mrozy pojadą 64 pociągi, natomiast na odcinku Mrozy – Siedlce będzie ich 56. Tak będzie aż do 11 marca.

Żeby zminimalizować utrudnienia - 3 pociągi Intercity oraz 2 pociągi przyspieszone Kolei Mazowieckich zatrzymają się dodatkowa na stacji Sulejówek Miłosna. Dotyczy to pociągów z i do Terespolu, Lublina Głównego i Siedlec. Oprócz tego,pomiędzy stacjami Warszawa Rembertów i Sulejówek Miłosna będą jeździły autobusy linii zastępczej ZS2. Kursować mają co 15 minut w szczycie oraz co pół godziny poza szczytem i w weekendy. Z kolei o obsługi linii 173, w wybranych kursach, skierowane zostaną autobusy przegubowe. Zmieni się także rozkład autobusów linii 198. Od 13 lutego do 11 marca bilety Kolei Mazowieckich honorowane będą w autobusach linii: 173 – na odcinku Warszawa Wschodnia – Aleja Piłsudskiego (Sulejówek), 514 – na odcinku Wola Grzybowska – PKP Rembertów oraz ZS2 – na całej trasie linii zastępczej.