Kolejne elementy konstrukcji kładki dojechały nad Wisłę

2023-02-27 9:25
Kolejne elementy konstrukcji kładki dojechały nad Wisłę
Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Chodzi o elementy stalowe pieszo-rowerowej kładki łączącej prawy i lewy brzeg rzeki. Na placu budowy pracują dźwigi. Montaż na filarach prawdopodobnie rozpocznie się w marcu.

Część stalowych elementów dotarła już na plac budowy. Przygotowywane są pierwsze przymiarki pod montaż na filarach. Do tych prac wykorzystywany jest żuraw Demag CC3800. To ogromne urządzenie, którego nośność to aż 650 ton. Przy pomocy tego typu maszyn, montuje się na przykład śmigła turbiny wiatrowej. Specjalistyczny sprzęt wykorzystywany jest nie bez przyczyny – jeden element ma 23 metry długości i waży nawet 36 ton.

W najbliższym czasie będą odbywać się kolejne dostawy oraz scalanie konstrukcji. W międzyczasie wykonawca kończy konstruowanie podpór tymczasowych na wodzie i lądzie. Most pieszo-rowerowy przez Wisłę ma stać się nową wizytówką Warszawy. Jeszcze w grudniu zeszłego roku zakończyło się betonowanie filarów dwóch ostatnich rzecznych podpór. Zgodnie z planem, okres zimowy przeznaczony jest na przygotowania do montażu konstrukcji stalowej.