Kolejny etap budowy Południowej Obwodnicy Warszawy

2017-03-28 13:23
Kolejny etap budowy Południowej Obwodnicy Warszawy
Autor: Urząd Miasta Warszawa

Duże zmiany w ruchu czekają na mieszkańców Ursynowa. We wtorek (28.03) o 22.00 budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wchodzi w kolejny, ważny etap. Utrudnienia na rondzie Krahelskiej i przyległym w tym miejscu odcinku al. KEN.

Pierwsze prace przygotowawcze na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy ruszyły miesiąc temu. Tymczasem we wtorek (28.03) od godziny 22.00 w rejonie skrzyżowania al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. F. Płaskowickiej nastąpią poważne zmiany w organizacji ruchu. Wyłączony z ruchu będzie środek Ronda K. Krahelskiej oraz obydwie jezdnie al. Komisji Edukacji Narodowej na ok. 100-metrowym odcinku za rondem. Po jednym pasie w kieruku Lasu Kabackiego i centrum zostanie przełożony na jezdnię tymczasową wybudowaną obok istniejących jezdni. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w każdą stronę. Zwężenie będzie na ul. F. Płaskowickiej pomiędzy rondem a ul. F.M. Lanciego. Prace w tym etapie potrwają do grudnia, wtedy zostanie wprowadzona kolejna zmiana w organizacji ruchu. Na początek będzie wzmacniany tunel I metra tak, by pod nim mógł powstać tunel drogi S2. Przebudowana zostanie także magistrala gazowa, która koliduje z Południową Obwodnicą Warszawy, ponieważ biegnie wzdłuż całego ursynowskiego odcinka inwestycji. W trakcie tych prac metro będzie kursowało bez utrudnień, ale trzeba będzie

Budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S2 realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa 18,5 km trasy od węzła Puławska do węzła Lubelska została podzielona na trzy odcinki: na Ursynowie, w Wilanowie i w Wawrze. Przewidziana jest m.in. budowa: drogi ekspresowej posiadającej dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, tunelu pod Ursynowem, mostu przez Wisłę, estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym i pięciu węzłów drogowych. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r.