Kolejny weekend z utrudnieniami na Gagarina

2024-04-18 9:13
Organizacja ruchu w weekend 19-22.04
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Od piątku (19.04) do poniedziałku (22.04) drogowcy ułożą ostatnią warstwę asfaltu na jezdni w kierunku Belwederskiej oraz na skrzyżowaniu z Czerniakowską. Kierowcy w obie strony będą jeździli po jednej części ulicy. To ostatnie przygotowania przed uruchomieniem w tym miejscu linii tramwajowej.

W miniony weekend drogowcy rozpoczęli układanie ostatniej warstwy asfaltu. Przed weekendem prace zakończą się na jezdni w stronę Wisłostrady. W kolejnym etapie układania nawierzchni drogowcy będą pracowali na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej – od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Roboty zaplanowano od jutra (19.04) od godziny 22:00 do poniedziałku (22.04) do godziny 4:00. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą nitką. Ulice Czerska i Sielecka od strony północnej stracą połączenie z Gagarina. Będzie można do nich dojechać od strony Podchorążych. Jadący w kierunku Belwederskiej nie skręcą z Gagarina w Czerską i Iwicką na południe – w stronę Chełmskiej. Wyjazd z Czerskiej i Sieleckiej możliwy będzie w obu kierunkach, a z Iwickiej – w stronę Czerniakowskiej.

Ponownie zostanie zamknięta jezdnia ulicy Czerniakowskiej w kierunku Wilanowa. Tak jak poprzednio, przy skrzyżowaniu z Gagarina, drogowcy przełożą ruch na drugą nitkę. W każdą stronę będą tu dwa pasy do jazdy prosto, jeden do skrętu w prawo i wydzielony lewoskręt. Z alei Polski Walczącej kierowcy wyjadą w każdą stronę z trzech pasów. Przejścia dla pieszych przez Gagarina i Czerniakowską pozostaną otwarte.

Ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziany jest na kolejny weekend. Już w połowie maja kierowcy będą mogli pojechać ulicami Gagarina i Spacerową od Czerniakowskiej do Puławskiej w obu kierunkach, tuż obok tramwaju.