Lada dzień ruszy przebudowa ulicy Spartańskiej

2024-04-16 8:50
Remont ulicy Spartańskiej na Mokotowie
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Prace na Mokotowie zaczną się w najbliższy czwartek (18.04). Powstaną: pas rowerowy i miejsca postojowe dla samochodów. Będą objazdy.

W ramach inwestycji oblicze zmieni odcinek pomiędzy Woronicza a Miączyńską. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni wraz z podbudową. Powstaną: droga dla rowerów i 53 miejsca postojowe. Od czwartku (18.04) od godziny 8:00 ulica Spartańska pomiędzy Woronicza a wjazdem do żłobka i przedszkola, zostanie zamknięta. Tak będzie do końca wakacji. Do Spartańskiej będzie można dojechać – z Miączyńskiej – ulicą Bełską lub Maklakiewicza. Przez cały czas zapewniony będzie dojazd do placówek dla najmłodszych oraz Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Na fragmencie Spartańskiej od Miączyńskiej do zamknięcia kierowcy pojadą tymczasową dwukierunkową jezdnią o szerokości pięciu metrów.

W miarę postępów prac drogowcy będą udostępniali kierowcom gotowe fragmenty ulicy. Podczas budowy nowych krawężników, na około miesiąc, na skrzyżowaniu Spartańskiej i Miączyńskiej zostanie zamknięty kontrapas rowerowy. Autobusy linii 168 i 222 nie będą dojeżdżały do pętli Spartańska - zakończą trasę na tymczasowym przystanku Zajezdnia Woronicza 54, na ulicy Woronicza przed przejściem dla pieszych – nieopodal Spartańskiej. Potem zmienią kierunek jazdy na terenie zajezdni i w drugą stronę zabiorą pasażerów z przystanku Zajezdnia Woronicza 01.