Lada dzień zaczną się prace na wiadukcie nad Globusową

2023-02-17 8:15
Zmiany w związku z remontem wiaduktu nad Globusową
Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

To bardzo ważne miejsce dla Włoch. Prace wystartują w tę niedzielę (19.02). Będą zmiany w organizacji ruchu.

Oddany pod koniec 1964 roku wiadukt w ciągu ulic Świerszcza i Potrzebnej po niemal 60 latach intensywnej eksploatacji i braku gruntownych remontów wymaga całkowitej renowacji. Potwierdziły to przeprowadzone w 2021 roku badania stanu technicznego konstrukcji. Dlatego Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o kapitalnym remoncie. Obiekt zyska nową płytę pomostu, a podpory zostaną skute i dozbrojone – w ten sposób zostaną dostosowane do położenia płyty. Remont potrwa około jedenastu miesięcy.

Ruch drogowy ulicami Świerszcza i Potrzebną, pomiędzy Cienistą a Plastyczną, zostanie wstrzymany w niedzielę (19.02) około 22:00. Jadący ulicą Świerszcza będą musieli skręcić w Cienistą, a wyjazd z Cienistej będzie możliwy tylko w prawo. Objazdy będą prowadzone ulicami: Cienistą, Zdobniczą i Wałowicką. Możliwy będzie także objazd aleją 4 Czerwca 1989 roku, Połczyńską i Dźwigową. Przez cały czas trwania robót, przejazd ulicą Globusową pod remontowanym wiaduktem będzie możliwy, ale kierowcy powinni liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Nie będzie można pojechać bocznymi jezdniami Globusowej, czyli "na górę" do Świerszcza albo z Potrzebnej "na dół" do Globusowej. Wykonawca remontu będzie wzmacniał ściany wiaduktu, co będzie wiązało się z czasowym zajęciem jezdni. Zależnie od postępu robót, kierowcy będą poruszali się zwężonymi jezdniami lub będą kierowani na jedną z nich. Zawsze będą mieli do dyspozycji, co najmniej po jednym pasie w każdym kierunku. W pierwszym etapie prac, od 19 lutego niemal do końca miesiąca, wyłączone z ruchu będą lewe pasy obu jezdni. Następnie ruch w obu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię zachodnią, a w połowie marca – na wschodnią.

Kierowcy wyjeżdżający spod wiaduktu będą mogli skręcić w lewo w Popularną. Natomiast dla jadących Chrobrego z przeciwnej strony zostanie w tym miejscy dopuszczona możliwość zawracania. Autobusy będą kierowane na trasy objazdowe. Pojazdy linii 127, 228 i nocnej N85 będą kursowały w obu kierunkach ulicami: Sympatyczną, Wałowicką, Zdobniczą, Cienistą i Świerszcza. Natomiast autobusy linii 194 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Dźwigową, Zdobniczą, Cienistą i Świerszcza. Przystanek PKP Włochy 03 zostanie zawieszony. Zostaną uruchomione przystanki zastępcze PKP Włochy 53 (na ulicy Cienistej dla linii 228) oraz Wałowicka 51 (na ulicy Zdobniczej dla linii 127, 194, 228) i 52 (na ulicy Zdobniczej dla linii 194).