Metro na Mory coraz bliżej

2017-05-05 10:24
Wizualizacje stacji metra materiały
Autor: materiały prasowe / inwestor

Dwa biura złożyły projekty koncepcyjne w konkursie na ostatni odcinek II linii metra w kierunku Bemowa. Konkretnie chodzi o stacje Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska. Pociągi mają dojechać tam w 2023 roku.

Planowane na Bemowie metro nie skończy biegu przy ulicy Powstańców Śląskich. Pojedzie dalej w kierunku Połczyńskiej i dojedzie aż do stacji techniczno-postojowej Mory. Dwie firmy chcą zaprojektować ostatni odcinek drugiej linii metra, czyli trzy stacje wraz ze stacją postojową. W przyszłym tygodniu komisja wybierze najlepsze ich zdaniem koncepcje. W sumie pod uwagę branych jest siedem kryteriów. Oprócz ceny m.in rozwiązania architektoniczne i walory eksploatacyjne.

W ramach kolejnego etapu rozbudowy metra, mają powstać trzy stacje. Stacja "Lazurowa" ma być zlokalizowana po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej. Stacja "Chrzanów" - w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej i stacja "Połczyńska", która powstanie w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej. W sąsiedztwie Instytutu Energetyki, powstanie Stacja Techniczno-Postojowa "Mory", z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami i zapleczem technicznym II linii metra.

Sąd konkursowy w przyszłym tygodniu zatwierdzi harmonogram dalszych prac i rozpocznie ocenę złożonych projektów. Firma projektowa, która zwycięży w konkursie otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Ratusz zakłada, że metro dojedzie na Mory do 2023 roku.