Metropolita warszawski odprawi Pasterkę w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

2022-12-16 6:33
Kard. Kazimierz Nycz
Autor: Archidiecezja Warszawska

To na warszawskiej Chomiczówce. Kardynał Kazimierz Nycz ma tez w planach spotkanie z ubogimi i Wspólnotą Sant'Egidio.Pasterkom w Nadarzynie, Komorowie i Łomnej będą przewodniczyli biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Tradycyjne spotkanie duchowieństwa z kardynałem Nyczem będzie w wigilię Bożego Narodzenia (24.12) o godzinie 12:00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich. O północy zaś metropolita warszawski odprawi Pasterkę w noc Bożego Narodzenia w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na Chomiczówce. Biskupi pomocniczy będą modlić się w podwarszawskich miejscowościach. Biskup Rafał Markowski zrobi to w parafii Świętego Klemensa w Nadarzynie, biskup Michał Janocha w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie, a biskup Piotr Jarecki w kościele Świętego Mikołaja Biskupa w Łomnej.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (25.12) metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi, dla których Wspólnota Sant'Egidio, wraz z wolontariuszami, co roku przygotowuje bożonarodzeniowy obiad. Jak już pisaliśmy na stronie internetowej Radia Plus Warszawa - po dwuletniej pandemicznej przerwie w dzień Bożego Narodzenia Wspólnota Sant'Egidio planuje znów zasiąść z ubogimi do wspólnego stołu. W Warszawie wspólnota planuje ugościć 800 osób - ubogich, bezdomnych, mieszkańców DPS-u, a także uchodźców – przede wszystkim z Ukrainy.

W diecezji warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński w Wigilię Bożego Narodzenia (24.12) o godzinie 6:45 odprawi ostatnie tegoroczne roraty w parafii Świętego Hieronima w Starej Miłośnie. Po południu zaś ordynariusz diecezji j weźmie udział w Wigilii dla osób ubogich i samotnych, organizowanej przez diecezjalną Caritas w Jadalni Świętego Brata Alberta przy ulicy Grochowskiej. Pasterce o północy będzie przewodniczył w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach pod Warszawą. Natomiast biskup pomocniczy Jacek Grzybowski będzie przewodniczył eucharystii o północy w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pyrach.

W pierwszy dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego (25.12) o godzinie 9:30 w kaplicy kurialnej zostanie odprawiona msza Święta w intencji biskupa Stanisława Kędziory w piątą rocznicę śmierci.