Miasto rozstawiło kurtyny wodne

2022-06-28 11:13
Kurtyny wodne
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To w związku z falą upałów, która nawiedziła Warszawę. Mgiełką z wody schłodzimy się w ośmiu miejscach. Są także bramki wodne w dzielnicach.

Kurtyny wodne obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pojawiły się w ośmiu miejscach Warszawy. To: Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście przy pomniku Mikołaja Kopernika, Pl. Trzech Krzyży w okolicy pomnika Wincentego Witosa, Pl. Konstytucji od strony ulicy Waryńskiego, Floriańska przy Bazylice Św. Floriana, Płyta Desantu – Bulwar Flotylli Wiślanej, Nowy Świat przy Smolnej oraz Skwer Hoovera. Kurtyny wodne, które chłodzą i nawilżają powietrze rozpryskując wodę na wysokość do około 2 metrów. Wodne pióropusze działają od wczoraj (27.06) i będą obecne do czasu ustania upałów.

W uzgodnieniu z urzędami dzielnic, MPWiK zainstaluje też na całe lato bramki wodne rozpylające mgiełkę wodną. Będą one uruchamiane i wyłączane przez pracowników urzędów. Dodatkowo w miejscach, w których planowane są wydarzenia dla mieszkańców, na wniosek jednostek miejskich, Wodociągi Warszawskie rozstawią beczkowozy z warszawską kranówką.