Warszawa. Mieli ponad 5 kilogramów amfetaminy. Zostali zatrzymani.

2022-01-21 13:25
policja
Autor: brak danych

W ręce policji z Wołomina i Marek wpadli 51-latek i 36-latka. Są podejrzani o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Co jeszcze znaleźli u nich mundurowi?

Oprócz amfetaminy, zabezpieczone zostały: 900 gramów marihuany i 190 tabletek MDMA. Do podejrzanych, policjanci dotarli dzięki zebranym przez siebie informacjom i obserwacji jednej z posesji w Markach. To tam zatrzymany został 51-latek. Podczas przeszukania garażu zabezpieczyli ponad 16 gramów marihuany, 134 gramów amfetaminy i 80 tabletek MDMA. Środki odurzające ukryte były między innymi w: pudełkach po suplemencie diety, opakowaniu karmy dla rybek i napojach.

Po zatrzymaniu policjanci razem z mężczyzną pojechali do jego mieszkania. Tam zastali jego partnerkę, 36-latkę, która widząc policjantów usiłowała ukryć różnego rodzaju butelki po napojach i jogurtach w kanapie, na której siedziała. Podczas przeszukania ujawniono nie tylko kolejne ilości narkotyków. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 57 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Przestępcza para usłyszała zarzuty. Oboje zostali też tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Jak zaznaczają służby - sprawa ma charakter rozwojowy.