Na Mazowszu będzie nowy kolejowy przystanek

2023-02-28 10:18
Tory kolejowe
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Powstanie w Józefinie w gminie Halinów. Kolejarze zaplanowali także przebudowę peronów w Mrozach i Chotyłowie. To na linii Warszawa-Terespol.

W Józefinie podróżni będą mogli skorzystać z przystanku od października. Wybudowane zostaną tam dwa perony oraz wiaty i ławki, LED-owe oświetlenie, tablice z oznakowaniem, gabloty z rozkładami jazdy oraz tablice z elektronicznym rozkładem jazdy i nagłośnienie. Dla osób niewidomych i niedowidzących dostępne będą ścieżki naprowadzające na powierzchni peronu. Z nowego przystanku będzie można podróżować między innymi do stacji Warszawa Stadion w około 23 minuty, a do Warszawy Śródmieście w blisko 28 minut.

Oprócz przystanku w Józefinie, w ramach tej inwestycji zostaną przebudowane: jeden peron w Mrozach i dwa perony w Chotyłowie na linii Warszawa – Terespol. Dzięki rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025 mieszkańcy mniejszych miejscowości zyskują swobodny dostęp do kolei. Wart jest on blisko miliard złotych.