Na Starych Powązkach pojawiły się multimedialne pulpity

2022-11-22 7:35
Archidiecezja Warszawska
Autor: brak danych

Pełnią funkcję edukacyjno-informacyjną. Zainstalowano je dzięki wsparciu Fundacji PFR oraz Fundacji PGNiG. Gdzie można je znaleźć?

Pulpity ustawiono przy głównych bramach nekropolii - II i IV. Dzięki nim będzie można przeglądać na dużym ekranie aplikację funkcjonującą do tej pory tylko w smartfonach. Pulpity urozmaicą organizowane przez Fundację Stare Powązki lekcje historii i historii sztuki na terenie cmentarza. W zajęciach tych biorą już udział uczniowie ze szkół z całej Polski. To atrakcyjny także dla wszystkich odwiedzających nekropolię, sposób przekazania wiedzy na temat cmentarza oraz ukazania przez pryzmat pochowanych na Starych Powązkach osób, historii nie tylko stolicy, ale również całego kraju.

Cmentarz Powązkowski w Warszawie jest nekropolią jedną z najpiękniejszych i szczególnie cennych w całej Europie. Od 2014 roku jest uznany za Pomnik Historii. Obiekty znajdujące się na terenie cmentarza, posiadają wyjątkową wartość historyczną, artystyczną i edukacyjną. Wpisana do rejestru zabytków nekropolia, jest swoistą galerią rzeźby i małej architektury. Jest też rozległym muzeum, od ponad 230 lat nierozerwalnie związanym z dziejami Warszawy i Polski.