Nadzór Budowlany skontroluje dziś tunel nowego odcinka metra

2022-06-29 6:19
Metro
Autor: fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Na razie chodzi o jeden z tuneli na bemowskim odcinku. Miasto chciałoby zaś otworzyć nowe stacje już jutro (30.06). Szanse na to nie są duże.

W poniedziałek wysłano do wykonawcy wezwanie do uzupełnienia braków w dokumentacji dotyczącej stacji Bemowo. Według rzeczniczki wojewody - Ewy Filipowicz - "Brakuje kopii rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi zmianami wobec zatwierdzonego projektu budowlanego wprowadzonymi podczas realizacji inwestycji, właściwych oświadczeń kierownika budowy i inwestora, właściwych protokołów badań i sprawdzeń oraz potwierdzeń zgodnie z odrębnymi przepisami odbioru wszystkich wykonanych przyłączy". Potrzebne jest również uzupełnienie dokumentacji dotyczącej stacji Ulrychów.

W poniedziałek ratusz zaprosił media na konferencję dotyczącą otwarciu nowego odcinka drugiej linii metra, obejmującego obie stacje. Oznajmił, że ma to nastąpić w czwartek (30.06). W wydarzeniu mają wziąć udział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira. Nie wiadomo jednak wciąż, czy będzie to możliwe. Brakuje bowiem tylko decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, które wydać musi Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.