Nowe drogi rowerowe w Warszawie

2017-05-25 14:05
Nowe drogi rowerowe w Warszawie
Autor: Urząd Miasta Warszawa

Ponad 70 milionów złotych na budowę 19 tras rowerowych otrzyma Warszawa. Ścieżki rowerowe powstaną między innymi wzdłuż Towarowej, Okopowej, Żwirki i Wigury, Powsińskiej, Wiertniczej, Połczyńskiej i Kasprzaka. Właśnie ogłoszono przetarg na drogę przy ulicy Jagiellońskiej.

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych powstanie 19 tras rowerowych o długości 73,4 km, z czego 59,8 km to nowe, 13 km przebudowywane, a pozostałe będą wyznaczane po istniejących już miejscach. W efekcie współpracy samorządu województwa mazowieckiego, stołecznego ratusza oraz podwarszawskich gmin wybrano w konkursie do realizacji 13 projektów, dzięki którym sieć dróg rowerowych w Warszawie i 34 okolicznych gminach zostanie powiększona.

Ogłoszony nowy przetarg dotyczy budowy drogi rowerowej na ulicy Jagiellońskiej na odcinku od Ronda Starzyńskiego do trasy S8. Droga będzie miała około dwóch kilometrów długości. "Projekt przewiduje wyznaczenie przejazdów dla rowerzystów oraz dostosowanie jezdni serwisowych do ruchu rowerowego. Co ważne, nowa droga zostanie dowiązania do istniejącej infrastruktury rowerowej wokół ronda Starzyńskiego i na węźle Modlińska. Nowa droga zostanie dowiązania do istniejącej infrastruktury rowerowej wokół Ronda Starzyńskiego i na węźle Modlińska" - informuje Zarząd Dróg Miejskich. W ramach realizacji spójnego systemu sieci tras rowerowych samorządy metropolii warszawskiej zaplanowały ok. 1,1 tys. km tras rowerowych. Sieć dróg rowerowych metropolii warszawskiej utworzy korytarze transportowe zintegrowane z różnymi rodzajami transportu publicznego. Będzie to doskonała alternatywa dla mieszkańców codziennie dojeżdżających do pracy samochodem. Rower jako codzienny środek transportu to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.