Nowe linie autobusowe wyrusza w poniedziałek na ulice stolicy

2022-01-07 8:38
Trasa linii 817
Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

To nowe połączenia po otwarciu tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Będzie też pierwszy autobus WTP do Pruszkowa. Przygotowaliśmy zestawienie zmian.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchomi w poniedziałek dwie linie autobusowe łączące południowe dzielnice miasta. Pierwszą z nich jest 263 na trasie Stegny - Centrum Onkologii przez ulice: Świętego Bonifacego, Sobieskiego, Nałęczowską, Augustówka, Zawodzie, Kobylańską, Spiralną, Tuzinową, Sytą, Vogla, Branickiego, Płaskowickiej, Cynamonową, Indiry Gandhi – Dereniową, Ciszewskiego i Pileckiego. Wybrane kursy dojadą jednak tylko do pętli Powsinek. Linia ta będzie kursowała przez cały tydzień. W związku z tym istniejąca już linia 163 ma kursować wyłącznie w dni robocze, aczęść jej kursów będzie skrócona do pętli Sadyba.

Południową Obwodnicą Warszawy przejedzie nowa linia 319. Ma kursować w dni robocze w godzinach szczytu na trasie: Międzylesie - Natolin Północny. Pojedzie przez: aleję Dzieci Polskich, Żegańską, Zwoleńską, Patriotów, Przewodową, Wał Miedzeszyński, trasę S2 , Most Anny Jagiellonki, Przyczółkową, Branickiego, Płaskowickiej, Rosoła, Indiry Gandhi i aleję KEN. W związku z tymi zmianami ZTM uruchomi nowe przystanki: Powsinek 03, Płaskowickiej 03, Branickiego 04 i Św. U. Ledóchowskiej 01 i 02.

Oprócz tego: powstaną przystanki Bergamotki 01 i 02 dla linii 166 i 195, przystanki o nazwie "Spacerowa" nie będą już "na żądanie", z kolei przystankami "na żądanie" staną się przystanki: Kiepury 01 i 02, Wąwozowa 02 i 04, Zaruby 01 i 02. Wznowione zostanie także funkcjonowanie przystanków: Międzylesie 03 i 04, Sitowie 03, Sadyba 07 i Płaskowickiej 04. Zlikwidowany zostanie zaś przystanek Cynamonowa 01.

Duże zmiany szykują się także pod Warszawą. Od poniedziałku (10.01) uruchomiona zostanie bezpośrednia dzienna linia autobusowa do Pruszkowa. Autobusy z numerem 817 wyruszą w trasę z Dworca Zachodniego do pętli Os. Staszica. Ma kursować w dni robocze, w godzinach szczytu. Będzie uzupełnieniem dla kursów WKD, SKM i Kolei Mazowieckich.