Nowy żłobek przy ul. Rydygiera

2017-09-19 9:44
Nowy żłobek przy ul. Rydygiera na Ochocie
Autor: Urząd Miasta

Placówka przy ul. Rydygiera ma 100 miejsc dla najmłodszych mieszkańców Żoliborza. Żłobek powstał w jednym kompleksie z 6–cio oddziałowym przedszkolem. Koszt inwestycji z wyposażeniem wyniósł 3 mln zł.

Żłobek przy ul. Rydygiera mieści w placówce cztery grupy dla 100 dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Budowę parterowego zespołu przedszkolno-żłobkowego o powierzchni całkowitej około 2000 m2 rozpoczęto w sierpniu 2016 r. Na dachu budynku umieszczono panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 36 kW. W części żłobkowej budynku o pow. około 900 m2 znajdują się: szatnia, wózkarnia, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenia administracyjne. Dla każdej grupy wyodrębniono salę zabaw, sypialnię, łazienkę, rozdzielnię posiłków i zmywalnię. Placówka ma nowocześnie urządzony plac zabaw.

"To już 33. żłobek, który powstał w ciągu ostatnich jedenastu lat. Oprócz budowania żłobków i przedszkoli wprowadzamy inne ułatwienia dla warszawskich rodzin, takie jak warszawski bon żłobkowy, zniesienie opłat za opiekę w stołecznych przedszkolach i bezpłatną komunikację miejską dla uczniów podstawówek i gimnazjów"- mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Miasto zapewnia 7139 miejsc dla najmłodszych z czego dysponuje 6688 miejscami w żłobkach miejskich oraz miejscami wykupionymi w żłobkach niepublicznych i u opiekunów dziennych. W 13 niepublicznych placówkach na 316 miejsc dodatkowo zleca organizację opieki w formie żłobka. Zatrudnionych jest 27 dziennych opiekunów, którzy sprawują opiekę nad 135 dziećmi. Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się budowa żłobka na Pradze-Południe dla 150 dzieci.