O 12 procent w górę mają pójść podatki od nieruchomości

2022-11-17 6:56
Pieniądze
Autor: Pixabay

Takie założenie maja władze warszawy. Za metr kwadratowy mieszkania trzeba będzie zapłacić złotówkę. Do tego jeszcze plus kilkaset złotych za grunt. Tak wynika z projektu uchwały Rady Miasta w sprawie stawek podatku.

Głosowanie nad projektem zaplanowano na dziś (18.11). Stawka podatku od nieruchomości wzrośnie o 11 groszy za metr kwadratowy mieszkania w porównaniu do tego roku. Osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą 28,78 złotych za metr, czyli ich stawka wzrośnie o 3,04 złotych. Według projektu, do 5,87 złotych za metr kwadratowy wzrosną podatki od powierzchni użytkowej budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych o powierzchni użytkowej do 2 tysięcy metrów kwadratowych. Niemal 10 zł wyniesie zaś podatek od metra kwadratowego powierzchni użytkowej pozostałych budynków.

Wzrosną również daniny za grunt. W 2023 roku będzie 1,16 złotych za metr kwadratowy dla gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a 0,61 złotych za metr kwadratowy powierzchni dla gruntów pozostałych.