Od dziś prace na Odyńca

2022-07-13 8:09
Chodnik
Autor: fot. Alicja/Pixabay

To na Mokotowie. Prace obejmą odcinek od alei Niepodległości do ulicy Puławskiej. Roboty rozpoczną się od chodników po północnej stronie.

Nowy trotuar nie zostanie ułożony na całej szerokości. Od strony jezdni powstanie pas zieleni. W miejscu stref wyłączonych z ruchu – przed przejściami dla pieszych i przystankami – powstaną ogrody deszczowe. Łącznie będzie ich osiem. Po stronie południowej ulicy wykonawca odnowi jedynie część chodnika. Roboty wystartują od strony alei Niepodległości i etapami będą się przesuwać w kierunku Puławskiej. Piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy. Na całym odcinku obowiązywać będzie zakaz parkowania.

Przez cały czas zostaną utrzymane dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Prace w rejonie ulicy Czeczota będą wymagały przesunięcia przystanku w nową lokalizację i w związku z tym w tym etapie robót, wyjazd z Czeczota zostanie oznakowany nakazem jazdy w prawo. Prace po tej stronie potrwają około dwa-trzy tygodnie. Następnie wykonawca przeniesie się na drugą stronę ulicy i analogicznie etapami będzie wygradzał chodnik. Kiedy ustawi nowe krawężniki, przystąpi do wymiany nawierzchni jezdni. Na ten czas ulica Odyńca na odcinku od alei Niepodległości do ulicy Puławskiej zostanie zamknięta. Wszystkie prace zakończą się we wrześniu.