Od jutra kolejne zmiany na Woli

2023-01-27 9:50
Zmianyu w ruchu na Woli od 28.01.2023
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Są związane z budową tramwajowych torów na ulicy Kasprzaka. Kierowcy pojadą już nową jezdnią ulicy Wolskiej w kierunku centrum. Zmienią się też trasy autobusów linii 197 i N42.

Tramwajarze rozpoczną wprowadzanie zmian jutro (28.01) od godziny 16:00 od strony ulicy Kasprzaka. Na odcinku od skrzyżowania z Płocką i Krzyżanowskiego do Bema, nadal zajęte będą lewe pasy obu jezdni wzdłuż torowiska. Dla pieszych i rowerzystów udostępniona będzie zebra przez Skierniewicką, wyposażona w sygnalizację świetlną. Dla kierowców na skrzyżowaniu z Płocką także uruchomione zostaną sygnalizatory drogowe.

Na nitce w stronę Bemowa – pomiędzy Skierniewicką a Płocką – dostępne będą cztery pasy ruchu: dwa do jazdy prosto i po jednym do skrętów w prawo lub w lewo. Pojazdy transportu publicznego, będą uprawnione do jazdy prosto także z prawoskrętu. Za Płocką, cały czas w tym samym kierunku, ruch prowadzony będzie dwoma pasami: prawy będzie buspasem, lewy pozostanie ogólnodostępny. Na skrzyżowaniu z Bema jezdnia rozszerzy się do trzech pasów: prawo- i lewoskrętu oraz do pasa jazdy prosto. Także i tutaj pojazdy transportu publicznego będą uprawnione do jazdy prosto także z prawego pasa. Na jezdni Kasprzaka w stronę centrum, pomiędzy Bema a Krzyżanowskiego, przestanie obowiązywać buspas. Na samym skrzyżowaniu z Krzyżanowskiego kierowcy będą mogli skorzystać z pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz jazdy prosto i w prawo. Zmiany na ul. Kasprzaka obowiązywać będą około miesiąca.

Także jutro (28.01) ale o godzinie 18:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wolskiej pomiędzy Elekcyjną i Ordona a Sowińskiego. Będą się one wiązać z kontynuacją przebudowy przejścia podziemnego, budową kładki i wiaduktu nad torowiskiem w pasie rozdziału oraz robotami przy sieci wodno-kanalizacyjnej na północnej jezdni Wolskiej. W związku z pracami, jezdnia ulicy Wolskiej w stronę Bemowa zostanie zamknięta na wysokości Redutowej.

Dla kierowców poruszających się Wolską w stronę Bemowa od skrzyżowania z Elekcyjną dostępne będą dwa pasy, zwężające się do jednego na wysokości cerkwi. Na skrzyżowaniu z Redutową będzie można z niego skręcić w prawo lub jechać prosto. Ci, którzy pojadą prosto – w stronę Bemowa – poruszać się będą jednym pasem jezdni środkowej. Na jezdnię północną wrócą przewiązką przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. Kierowcy nie będą też mieli możliwości wyjechania z Redutowej w prawo. Zalecany objazd do Połczyńskiej poprowadzi ulicami: Górczewską i Powstańców Śląskich.

Na jezdni Wolskiej w stronę centrum, od skrzyżowania z Sowińskiego, będą dwa pasy ruchu, w tym jeden – prawy – buspas. Poruszający się tą jezdnią nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w Redutową. Do Redutowej dojazd będzie możliwy ulicami Kasprzaka, Ordona i Wolską, a do Jana Kazimierza i Sowińskiego ulicami: Kasprzaka, Ordona i samego Jana Kazimierza. Natomiast kierowcy poruszający się ulicą Redutową odzyskają możliwość skrętu w lewo w Wolską. Będą mogli pojechać dwoma pasami Wolskiej w stronę centrum lub do ul. Kasprzaka. Taka organizacja ruchu potrwa około dwa miesiące – do ostatniego tygodnia marca.

W tym czasie autobusy linii 197 zostaną wycofane z pętli przy Cmentarzu Wolskim – będą kończyły trasę na przystanku Reduta Wolska, u zbiegu ulicy Redutowej i Wolskiej. Dalszą podróż będzie można kontynuować tramwajami linii 11, 13, 26, 27 i 78, które będą kursowały ulicą Wolską bez zmian. Zmienioną trasą pojadą również autobusy nocnej linii N42.