Od jutra zmiany w ruchu na Modlińskiej

2022-10-03 7:39
Zmiany na Modlińskiej
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To z powodu budowy przedłużenia ulicy Światowida. Drogowcy będą przebudowywać przyszły styk obu ulic na nowe skrzyżowanie. Będą spore utrudnienia.

Od 22 września drogowcy wykonują na Modlińskiej przewiązki pomiędzy jej jezdniami- w pobliżu ulic Poetów i Ćwiklińskiej. Zaczną one funkcjonować jutro (4.10) o godzinie 22:00. Wtedy też rozpoczną się prace przy włączeniu ulicy Światowida w Modlińską. W pierwszej kolejności drogowcy będą usuwali kolizje z infrastrukturą podziemną, a następnie przystąpią do zasadniczej budowy skrzyżowania. Na czas robót zamknięta zostanie zachodnia jezdnia Modlińskiej (w stronę Żerania). Ruch zostanie poprowadzony jezdnią wschodnią (w kierunku Legionowa). Dla obu kierunków wyznaczone zostaną tam po dwa pasy o szerokości 3 metrów.

Kierowcy jadący w stronę Warszawy przejadą na wschodnią jezdnię na wysokości skrzyżowania z ulicą Prząśniczek. Powrót na starą jezdnię możliwy będzie przewiązką zlokalizowaną przed fotoradarem i za przejściem dla pieszych przez Modlińską. Wyjazdy z ulic dochodzących do zamkniętej jezdni Modlińskiej zostaną doprowadzone do funkcjonującej jezdni. Wjazd będzie możliwy tylko z kierunku Legionowa, wyjazd jedynie w stronę Żerania). Poruszający się w stronę Legionowa, przed skrzyżowaniem z Prząśniczek będą mieli do dyspozycji cztery pasy: prawoskręt w Prząśniczek i trzy pasy do jazdy prosto. Na skrzyżowaniu obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo. Dojazd do Sprawnej możliwy będzie przez skrzyżowanie na wysokości ulicy Aluzyjnej. Tak jak dotychczas, z Prząśniczek kierowcy będą mogli z jednego pasa skręcić w prawo w stronę Legionowa, a z drugiego pojechać prosto lub skręcić w lewo.

Jadący w kierunku Warszawy przed skrzyżowaniem ze Sprawną będą mogli skorzystać z osobnych pasów do skrętu w prawo lub lewo oraz z dwóch pasów do jazdy prosto.W rejonie przewiązek prędkość zostanie ograniczona do 40 kilometrów na godzinę, a na odcinku pomiędzy nimi do 50 kilometrów na godzinę. Na odcinku przed przewiązką w stronę Warszawy od Aluzyjnej do Sprawnej na prawym pasie Modlińskiej wytyczony zostanie buspas. Ruch na nim będzie dopuszczony dla: autobusów komunikacji miejskiej, dojazdu do posesji, pojazdów MTON, motocykli, taksówek i dojazdu do obiektów handlowych.Przystanek Poetów 01 (w stronę Białołęki-Ratusz) zostanie zawieszony. W jego miejsce zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy zlokalizowany około 50 metrów przed skrzyżowaniem Modlińskiej z ulicą Sprawną. Autobusy WTP będą kursowały bez zmiany tras.Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca marca 2023 r. Następnie zamknięta zostanie jezdnia w stronę Legionowa, a ruch będzie przekierowany na jezdnię w stronę Żerania.