Od jutra zmieni się organizacja ruchu na ulicy Sobieskiego

2023-01-04 7:17
Zmiany na ulicy Sobieskiego od 5 stycznia
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Usprawniony zostanie przejazd autobusów w rejonie prac przy budowie tramwaju do Wilanowa. Poinformował o tym stołeczny ratusz. Roboty prowadzone są aktualnie na ulicach: Puławskiej, Spacerowej, Belwederskiej i Jana III Sobieskiego.

Na plac budowy przywieziono pierwsze szyny, które czekają na montaż na zapleczu budowy. Na Spacerowej wykonawca inwestycji, przebudowuje instalacje podziemne i wylewa fundamenty pod słupy trakcyjne. Nowo zbudowane tory przy Dworkowej zostaną wkrótce zalane kolejnymi warstwami betonu. Na Belwederskiej z kolei, ekipy pracują przy nowej kanalizacji deszczowej. Przy Spacerowej, na Jana III Sobieskiego i przy Wilanowskiej powstaje konstrukcja trzech podstacji elektrycznych. Zasadzono też już pierwsze nowe drzewa. Od początku listopada to ponad 130 lip i grabów.

Od początku prac drogowcy deklarowali, że będą monitorować zachowania kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, zmienią organizację ruchu na odcinku Sobieskiego – między Beethovena a Dolną. Od jutra (5.01) drogowcy udostępnią buspas w stronę centrum. Będzie on funkcjonował od van Beethovena do niemal samego skrzyżowania z ulicami Dolną i Chełmską. Tak jak dotychczas, kierowcy indywidualni jadący w stronę Śródmieścia będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Przed skrzyżowaniem z Dolną i Chełmską dostępny będzie jeden pas przeznaczony do skrętu w lewo i drugi – do jazdy prosto i w prawo. Zmieni się liczba pasów w kierunku Wilanowa. Ruch jednym pasem będzie odbywał się od Gierymskiego do van Beethovena. Na dalszym odcinku ulicy, organizacja ruchu się nie zmieni. Takie zmiany będą obowiązywały przez pierwszy kwartał 2023 roku.