Od maja w Otwocku i Józefowie będą kursowały nowe linie autobusowe

2022-04-27 9:00
Autobus linii lokalnej WTP
Autor: fot. Robert Klonowski/Radio Plus

To linie lokalne. Wróci też linia L22. Co dokładnie się zmieni?

Do rozkładów przede wszystkim wróci linia L22: kursująca od pętli Wiązowna Urząd Gminy do pętli Otwock Orla. Jednak trasa linii 722 zostanie skrócona do pętli Os. Radiówek. Pozostały odcinek będą obsługiwały autobusy linii L22 kursujące z większą częstotliwością - co 30 minut w godzinach, co 60 minut w międzyszczycie, co 90 minut w soboty i co 120 minut w dni świąteczne.

Nowa linia lokalna L50 pojedzie z kolei na trasie: Kąck – Majowa – Malownicza – Duchnów Wspólna – Boryszew Żurawia – Stefanówka Żurawia – Wiązowna Boryszewska – Lubelska – Emów Wiązowska – rondo Łączności – Wiązowska – Józefów Wiązowska – rondo M. Andriollego – marsz. J. Piłsudskiego – kard. S. Wyszyńskiego – PKP Józefów. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki w dni powszednie co 30 minut w szczycie w dni powszednie co 60 minut w międzyszczycie oraz co 60 minut w soboty i co 90 minut w soboty i dni świąteczne.

Z kolei linia L51 pojedzie trasą: Otwock Warsztatowa – J. I. Kraszewskiego – Karczew kard. S. Wyszyńskiego – Świderska – Warszawska – A. Mickiewicza – Otwock – Karczewska – Hoża – M. Andriollego – Powstańców Warszawy – Orla – Otwock Orla. Dla linii L51 będzie obowiązywała częstotliwość: w dni powszednie co 30 minut w szczycie w dni powszednie, 60 minut w międzyszczycie i soboty oraz 90 minut w dni świąteczne.