Padł kolejny rekord akcji Rowerowy Maj

2023-02-10 9:50
Rowerowy Maj 2023
Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Chodzi o liczbę zgłoszonych placówek. W akcji w tym roku weźmie udział aż 441 szkół i przedszkoli. Na czym polega Rowerowy Maj?

W tegorocznej edycji będzie uczestniczyć prawie 150 tysięcy uczniów, uczennic i przedszkolaków z całej Warszawy. Właśnie zakończyła się rejestracja do szóstej już edycji Rowerowego Maja w Warszawie. To ogólnopolska kampania, która promuje promowanie zdrowego trybu życia, zwiększanie świadomości dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie klimatu i wpływu transportu na środowisko.

Dzieci ze szkół i przedszkoli biorących udział w kampanii w maju zdobywają naklejki za dojeżdżanie do placówek na rowerach, hulajnogach, deskorolkach lub rolkach. Każdy wysiłek zostaje doceniony, a najaktywniejsze klasy i grupy przedszkolne zdobywają nagrody ufundowane przez partnerów akcji. Z roku na rok liczba placówek, a w efekcie uczestników, zgłoszonych do Rowerowego Maja się zwiększa. Pierwsza warszawska edycja w 2016 roku przyciągnęła 55 szkół. W tym roku do kampanii zarejestrowało się 441 placówek. Najwięcej zgłoszeń – ponad 40 – napłynęło z Bielan i Mokotowa. Tuż za nimi są Targówek i Wola.