Pawilon nr 10 w Szpitalu Wolskim - zmodernizowany

2023-01-16 13:55
Szpital
Autor: pixabay.com

To jeden z największych budynków na terenie lecznicy. Ulokowano w nim oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Warszawa na remont obiektu i zakup wyposażenia przeznaczyła ponad 33 miliony złotych.

Zmodernizowany pawilon ma powierzchnię blisko 3 tysięcy metrów Mieści się tam ośrodek dziennej rehabilitacji kardiologicznej z 25 stanowiskami rehabilitacyjnymi. To nowo uruchomiony oddział w Szpitalu Wolskim, w którym znajdują się między innymi gabinety: lekarskie, prób wysiłkowych, echokardiografii, holtera i telemonitorowania. Ośrodek zapewnia też opiekę psychologa, dietetyka i logopedy. Do dyspozycji pacjentów przygotowano również sale: kinezyterapii, fizykoterapii, treningów wytrzymałościowych i terapii indywidualnej i pokój wypoczynku.

Na pierwszym piętrze zmodernizowanego pawilonu został zlokalizowany oddział rehabilitacji neurologicznej. Został przygotowany z myślą o pacjentach po udarach. Oddział zaczyna działać w nowych pomieszczeniach od dziś (16.01). Znajduje się w nim 25 łóżek z 4 stanowiskami intensywnego nadzoru. Są również 2 sale kinezyterapii i sale terapii zajęciowej oraz między innymi: punkt pobytu dziennego, pokój badań, gabinet zabiegowy, punkt pielęgniarski.

Na oddziale leczeniem będą objęci pacjenci ze Szpitala Wolskiego, jak i innych warszawskich szpitali. Dodatkowo wokół budynku powstała plenerowa ścieżka z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych i ławkami do wypoczynku na świeżym powietrzu. Z kolei w piwnicach pawilonu nr 10 wydzielono szatnie pacjentów i personelu oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na 2. piętrze znajduje się m.in. zaplecze dydaktyczne z biblioteką, pokoje lekarzy i rehabilitantów.