Pierwsza Dama z wizytą u Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

2022-12-01 6:44
Agata Kornhauser-Duda
Autor: A. Mitura/MSWiA

Odwiedziła ich podopiecznych. W Warszawie siostry prowadzą przedszkole i dom dziecka. Obecnie schronienie znaleźli tam także uchodźcy z Ukrainy.

W komunikacie zamieszczonym na stronie prezydenta podano, że Agata Kornhasuer–Duda poznała podopiecznych sióstr w listopadzie 2018 roku, kiedy odwiedziła przyklasztorny dom dziecka i prowadzone przez zakonnice przedszkole. Z warszawskimi Siostrami Franciszkankami małżonka prezydenta rozmawiała także w czasie pandemii – wówczas podczas spotkania online siostry opowiadały o swojej pracy z dziećmi i młodzieżą, wyzwaniach tego czasu, zdalnej nauce oraz o pomocy potrzebującym – posłudze wśród chorych i bezdomnych.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, w tym tygodniu pierwsza dama odwiedziła ukraińskich uchodźców, którzy pod dachem sióstr znaleźli schronienie przed trwającą w ich ojczyźnie wojną. W komunikacie wskazano, że była to kolejna okazja do wsparcia i poznania historii i potrzeb uciekających przed terrorem wojny. Pierwsza dama odwiedziła także wychowanków domu dziecka – z najmłodszymi rozmawiała o szkole, zainteresowaniach i planach na przyszłość. O pomocy potrzebującym, potrzebach dzieci i codzienności w domu małżonka prezydenta rozmawiała również z siostrami Franciszkankami.