Pociągi Kolei Mazowieckich będą jeździć, jak w soboty, niedziele i święta

2020-03-17 18:51
Koleje Mazowieckie
Autor: fot. Koleje Mazowieckie/Facebook

Przewoźnik ogranicza liczbę połączeń. Pozostaje jednak większość pociągów przyspieszonych. Przed podróżą lepiej sprawdzić rozkład jazdy.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, a także w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych. Tak wynika z komunikatu spółki.

Od jutra (18.03) do 25 marca rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. "Pozostanie jednak większość pociągów przyspieszonych, tak by umożliwić podróż do pracy i powrót do domu" - wyjaśniają kolejarze.

Już od dziś (17.03) część kas biletowych KM jest zamknięta, w związku z tym kierownictwo kolei zachęca do zakupu biletów za pośrednictwem np. telefonu komórkowego czy przez internet. Do odwołania zostaje wprowadzone ograniczenie funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone. Na końcu i na początku składów pociągów wprowadzono tzw. strefy zero. Jak wyjaśniła rzecznik KM Donata Nowakowska są one przeznaczone dla kierowników pociągów. Chodzi o ich bezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje na temat zmian znajdują się na stronach internetowych Kolei Mazowieckich - www.mazowieckie.com.pl

PAP