Pomogą psom i kotom w sylwestrową noc

2021-12-29 8:05
Pies
Autor: Łukasz Borowicz/Radio Plus

Mowa o Sylwestrowym Zwierzęcym Patrolu. Będą wspierać zwierzęta, które uciekną lub zgubią się z powodu huku fajerwerków. To w Warszawie i okolicach.

Załogi Sylwestrowego Zwierzęcego Patrolu w noc z piątku na sobotę będą pełniły służbę na stołecznych ulicach i peryferiach Warszawy. Wszystko po to, by pomóc spłoszonym hukiem fajerwerków psom i kotom, które uciekły, zagubiły się lub uległy wypadkowi. Dla naszych czworonożnych przyjaciół bardzo trudny czas. Zwierzęta źle reagują na huk petard i wybuchy fajerwerków. Bardzo często uciekają i chowają się.

Organizatorzy akcji przypominają też o tym, jak dokonuje się prawidłowego zgłoszenia interwencji. Do dyspozycji są dwa numery telefonów: 666 333 525, pod którym przez całą noc będą dyżurować pracownicy ze Specjalistycznej Jednostki Ratownictwa Weterynaryjnego oraz 986 - numer Eko-Patrolu Straży Miejskiej. W zgłoszeniu należy dokładnie przedstawić sytuację podając jak najwięcej danych, takich jak: województwo, powiat, gmina, miasto, nazwa ulicy, na której miało miejsce zdarzenie, numer najbliższego budynku lub opisać miejsce w sposób umożliwiający szybkie jego zlokalizowanie. Trzeba też podać swoje dane, aby ratownicy mogli skontaktować się ze zgłaszającym.