Pomogą w nauce matematyki

2024-02-29 10:54
Szkoła
Autor: zdj. ilustracyjne

Warszawa rozpoczęła miejski projekt edukacyjny. Chodzi o wsparcie dla uczniów w przyswajaniu wiedzy za pomocą platform edukacyjnych i narzędzi online. Stolica wyda na to ponad 14,5 miliona złotych.

Program ma wystartować w nowym roku szkolnym. W ramach projektu, placówki w każdej dzielnicy Warszawy będą mogły wybrać formę wsparcia w nauce matematyki korzystając z nowoczesnych aplikacji i platform edukacyjnych. Te rozwiązania zapewniają również bieżącą ocenę wyników osiąganych przez uczniów. Część warszawskich dzieci ze szkół podstawowych już uczestniczy w projekcie organizowanym przez Politechnikę Warszawską. To "Zeszyt.online", z którego obecnie w różnych szkołach w większości dzielnic korzysta około 20 tysięcy uczniów z klas 4-8. Najdłużej z tego rozwiązania korzystają placówki na Woli i w Wawrze.

Nauczyciele i uczniowie otrzymują dostęp do platformy internetowej, która jest zgodna z podręcznikami szkolnymi. Na podstawie tej informacji system dobiera uczniom zadania zgodne z tematem lekcji, uzależniając poziom trudności do bieżących predyspozycji ucznia. System "Zeszyt.online" jest wykorzystywany zarówno na lekcjach matematyki, jak i w domu. Warszawska młodzież osiąga jedne z najlepszych wyników w kraju na egzaminach ósmoklasistów z matematyki. W 2023 roku w Warszawie średni wynik z tego przedmiotu wyniósł 67 procent. Jednak na przykład wyniki z 2022 roku są słabsze niż w poprzednim badaniu przeprowadzonym w 2018 roku.