Przed nami gratka dla miłośników wszystkich „mruczków”

2020-02-14 10:34
Kot
Autor: fot. Agata Falkowska/Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Stołeczne schronisko Na Paluchu przygotowało na najbliższy weekend sporo atrakcji. Są związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Co będzie się działo?

W sobotę i niedzielę (15-16.02) warto zajrzeć do punktu Ochota na Kota przy Grójeckiej 79. Pierwszego dnia między 11:00 a 15:00 okazja by poznać koty czekające na adopcję. Wolontariusze i pracownicy wyjaśnią, jak wygląda cały proces. Zaplanowano także kiermasz charytatywny oraz zwierzozagadki z upominkami. Będą też wykłady Jak prawidłowo bawić się z kotem i Prawidłowe żywienie kotów. Na zajęcia prowadzone przez behawiorystkę Małgorzatę Nowacką oraz Katarzynę Towalewską i Maję Sieńkowską z grupy O kotach merytorycznie obowiązują zapisy. Oprócz tego każdy może uczestniczyć w warsztatach robienia zabawek dla kotów.

Kolejnego dnia (16.02) między 13:00 a 15:00 w Ochocie na Kota będzie bezpłatne czipowanie kotów. W akcji elektronicznego znakowania będą mogły wziąć udział zwierzęta, których właściciele mieszkają w Warszawie. Do punktu trzeba zgłosić się z dowodem osobistym oraz książeczką zdrowia kota.